Проектна діяльність Олександрійської міської ЦБС

 

 

 

Жовтень 2019

Проекти «CodeFast 2.0 «Грай та програмуй» та Квест «Історія міста через призму програмування» в рамках ініціативи «Meet and Code» Організації TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH

за фінансування SAP

Учасники Квесту вирішували динамічні задачі з програмування, що мотивувало підлітків до розвитку навчально-пізнавальної активності та встановлення зв’язків між програмуванням та історичними  пам'ятками міста.

Захід «CodeFast 2.0 «Грай та програмуй» організовано для дітей молодшої ланки з сільських шкіл. Діти складали з конструктора LEGO BOOSTробота та програмували його.Наступний етап: за допомогою сайту Code Combat.com діти мали змогу написати свої програми для керування героєм гри.

 

 

Липень 2019

Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики»

Конкурс проектів соціальної дії (ПСД) за програмою «Активні громадяни»/Британська Рада в Україні

Діє на базі ЦМБД ім.Ю.Гагаріна для дітей з інвалідністю з 1.07.2019р.

 

Січень 2019

Квест-кімната «Таємниця фараона».

Конкурс проектів соціальної дії (ПСД)за програмою «Активні громадяни»/ Британська Рада в Україні

Проект впроваджується на базі бібліотеки-філії №8 для юнацтва з 1.01.2019 по теперішній час.

 

Листопад 2018

Конкурс «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що впроваджується МОМ за фінансової підтримки ЄС

Проект «Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду» - це  мульти-функціональний простір для освітніх і культурних ініціатив, адаптований до потреб територіальної громади. Є відкритим майданчиком для різних категорій городян: дітей, молоді та дорослих за для активного інтелектуального дозвілля, комунікації, розвитку творчих здібностей і соціальної активності, особистісного зростання, неформальної освіти. Сутність 3-Д:

·       Добро – це сімейні заходи: для дітей і дорослих: родинні свята, майстер-класи, благодійні фестивалі майстер-класів, які будуть проводитись з метою підтримки дітей-сиріт, дітей з інвалідністю;для батьків, що самостійно виховують дітей - акції по збору одягу, іграшок, дитячих речей для підтримки матерів чи батьків-одиначок.

·       Довіра це спілкування зі спеціалістами та однодумцями: для молоді, підлітків та дорослих - Вітальня довіри «Кава та бесіда»; для батьків-одинаків, що виховують дітей - зустрічі з фахівцями, години спілкування з елементами тренінгу.

 

·       Досвід – це неформальна освіта: для дітей і підлітків - Школа Робототехніки та 3-D технологій;для дорослих - Соціальний органайзер «Усе під контролем».

 

 

Листопад 2018

Конкурс «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що впроваджується МОМ за фінансової підтримки ЄС

Проект «Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду» - це  мульти-функціональний простір для освітніх і культурних ініціатив, адаптований до потреб територіальної громади. Є відкритим майданчиком для різних категорій городян: дітей, молоді та дорослих за для активного інтелектуального дозвілля, комунікації, розвитку творчих здібностей і соціальної активності, особистісного зростання, неформальної освіти. Сутність 3-Д:

·         Добро – це сімейні заходи: для дітей і дорослих: родинні свята, майстер-класи, благодійні фестивалі майстер-класів, які будуть проводитись з метою підтримки дітей-сиріт, дітей з інвалідністю; для батьків, що самостійно виховують дітей - акції по збору одягу, іграшок, дитячих речей для підтримки матерів чи батьків-одиначок.

·         Довіра це спілкування зі спеціалістами та однодумцями: для молоді, підлітків та дорослих - Вітальня довіри «Кава та бесіда»; для батьків-одинаків, що виховують дітей - зустрічі з фахівцями, години спілкування з елементами тренінгу.

·         Досвід – це неформальна освіта: для дітей і підлітків - Школа Робототехніки та 3-D технологій;для дорослих - Соціальний органайзер «Усе під контролем».

 

Жовтень 2018

Конкурс від організації TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP в рамках ініціативи «Meet and Code», спрямованої на реалізацію подій у сфері програмування для дітей та молоді

В рамках ініціативи «Meet and Code», в країнах ЄС з 6 по 21 жовтня 2018 року відзначається Тиждень кодування. Його мета - підготовка дітей та молоді до цифрового майбутнього, кодування та цифрових технологій. Цей проект реалізується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.

18 жовтня 2018 р. фахівці міської централізованої бібліотечної системи долучиличь до ініціативи та провели подію у форматі workshop «CodeFast 1.0 – Програмуй легко та швидко!» .

 

Жовтень 2018

Конкурс проектів соціальної дії (ПСД) за Програмою «Активні громадяни» від Представництва Британської Ради в Україні

Проект «Квест-кімната «Таємниця фараона»  на базі  бібліотеки-філії №8 для юнацтва - тематична інтелектуальна гра  стане одним із  найдоступніших, універсальних форматів молодіжного, сімейного та корпоративного відпочинку в місті, дасть змогу учасникам поборотися за перемогу, успішно виконавши ряд головоломок та завдань протягом 1 години, допоможе  розвинути логічне мислення, лідерські якості, цілеспрямованість, рішучість кожного в екстремальних умовах.

 

Квітень 2018

Конкурс проектів соціальної дії (ПСД) за Програмою «Активні громадяни» від Представництва Британської Ради в Україні

"Арт-майстерня для дітей та дорослих"  на базі центральної міської бібліотеки ім.О.Пушкіна. Мета проекту:проведення щотижневих доступних та безкоштовних майстер-класів для громади міста Олександрія; організація виставок готових робіт та благодійних ярмарків. Учасниками майстер-класів стануть усі бажаючі, в тому числі олександрійські родини, спільні заняття батьків і дітей допоможуть знайти шлях до взаєморозуміння, виховувати взаємну повагу до думок, бажань, дій.

 Майстер-класи, також, дадуть змогу виявити творчих людей в місті, дати їм відчути можливість зміните власне життя, ставлення до світу та самого себе, сформувати лідерські якості, як талановитої людини, а також подивитися на хобі як на окремий бізнес, який може стати поштовхом до рішення відкрити свою власну справу. Тренінг “Як хобі перетворити на бізнес” дасть практичні поради з підприємництва для бажаючих налагодити бізнес з реалізації своїх виробів.

 

Вересень 2017

Конкурс Міжнародної організації з міграції «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за підтримки Європейського Союзу

        Мета проекту: згуртування громади міста для вирішення спільних проблем; залучення до співпраці,  активного суспільного життя,  підвищення культурно-освітнього рівня,  популяризації сімейних цінностей, волонтерського руху та здорового способу життя серед олександрійців; запобігання виникнення конфліктних ситуацій у місцевій громаді. 

Цільова аудиторія проекту «ДоброДій» - громада міста Олександрія. Особлива увага приділяється наступним категоріям громадян: діти, молодь, люди середнього та старшого віку; соціально-незахищені групи населення; внутрішньо-переміщені особи;  люди з інвалідністю,  учасники АТО та члени їх сімей.

Завдання проекту:

·      розробка та втілення комунікативної програми для підвищення поінформованості мешканців щодо суспільного життя міста та інформаційна допомога у вирішенні проблем громади;

·      налагодження діалогу між громадою та владою у форматі «круглих столів» та «відкритого мікрофону»;

·      розширення існуючих та створення нових напрямків неформальної освіти та дозвілля для різних груп населення;

·      організація і проведення спільних заходів з популяризації сімейних цінностей;

·      організація індивідуальних консультацій та групових занять для психологічного розвантаження, релаксації та надання безкоштовних психологічних послуг населенню міста, в т.ч. соціально-незахищеним та людям з інвалідністю;

·      залучення та активізація внутрішньо переміщених осіб до організації, проведення та участі в спільних заходах громади;

·      виявлення лідерів з активною громадською позицією та їх навчання;

·      збільшення кількості та забезпечення доступності освітніх гуртків та клубів для різних вікових груп олександрійців;

·      організація спільних туристичних заходів задля підвищення взаєморозуміння,  неформального спілкування, толерантності різних соціальних груп.

                                                                                              

 

Лютий 2016

Конкурс УБА

«Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»)

Проект направлений на роботу бібліотек ЦБС з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям міста Олександрія. Пункти європейської інформації в бібліотеках будуть мати:

- пристрої для читання електронних ресурсів та збереження електронної інформації;

- набір рекламно-інформаційних матеріалів, сувенірів про ЄС та євроінтеграцію до Дня Європи та заходів бібліотек;

- допомогу у формуванні інформаційних матеріалів про ЄС та євроінтеграцію;

- доступ до електронних баз даних про ЄС та євроінтеграцію від Представництва ЄС в Україні та інших організацій.

 

Травень 2013 р.

Програма «Бібліоміст».

П'ятий  раунд конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету»

25 квітня 2013 р. програма «Бібліоміст» визначила групу українських публічних бібліотек, що пройшли відкритий конкурсний відбір і стали переможцями цього конкурсу. До участі в цьому раунді конкурсу долучилися районні та міські бібліотечні системи та бібліотеки, які перемогли за результатами 1, 2, і 3 раундів цього ж конкурсу, ефективно впроваджують інноваційні бібліотечні послуги, а також змогли залучити необхідне співфінансування.

Олександрійська міська ЦБС за грантовою угодою з програмою «Бібліоміст» отримала 16 комп'ютерів та 5 БФП для 5 бібліотек-філій системи, а також 8 комп'ютерів та іншу необхідну техніку за рахунок співфінансування (від Олександрійської міської ради, спонсорів та меценатів).

 

Квітень 2013 р.

11 раунд конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами, який проводився Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми «Бібліоміст»

            Проект Рекламної агенції «Бібліо-стиль» Центральної міської бібліотеки для дітей ім.Ю.Гагаріна  був схвально підтриманий конкурсною комісією. Проектом передбачено: створення та реклама нового іміджу дитячої бібліотеки з використанням різноманітного спектру маркетингових інструментів та сучасних інформаційних технологій. Проект охопить декілька напрямків: це і розробка та пошиття фірмового бібліотечного одягу (святкової уніформи); це і ребрендінг фірмового логотипу бібліотеки та оновлення веб-сайту бібліотеки;  декорування території навколо бібліотеки деревами та квітами та створення 3-D малюнків на фасаді бібліотеки; створення релакс-зони та «живого куточку» в Кімнаті казок при бібліотеці. Також, включає цілу низку різноманітних заходів для користувачів, як то рекламний квест та флеш-моб, танцювальні змагання «Dance Battle» в Кіннект-зоні бібліотекита конкурс рекламних слоганів про книгу та читання, майстер-клас з паперо-пластики  та конкурс новелет. Реклама проекту передбачає: виготовлення відеороликів, банерів, календариків та буклетів про бібліотеку.    

 

 

Жовтень 2010 р.

Конкурс «LEAP-2010: оновлення комп’ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет-центрів» Відділу преси, освіти та культури  Посольства США в Україні

Олександрійська міська централізована бібліотечна система за результатами конкурсу стала однією із 22 переможців проекту «LEAP-2010» та отримає грант  на оновлення комп’ютерів для своїх  LEAP- центрів.

 

 

Вересень 2010 р.

Програма «Бібліоміст».

Конкурс «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» Ради  міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

Олександрійська міська централізована бібліотечна система стала переможцем другого пілоту конкурсу програми «Бібліоміст» і 21 вересня 2010 року отримала 15 комп'ютерів, 4 сканери та 4 принтери для існуючих трьох центрів та на відкриття четвертого Інтернет-центру в Кіровському мікрорайоні міста. Перед отриманням обладнання бібліотекарі ОМЦБС пройшли навчальні курси у регіональному тренінговому центрі на базі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського.

Обладнуючи бібліотеки комп’ютерами, програма «Бібліоміст» має на меті сприяти розвитку інноваційних бібліотечних послуг, що якнайкраще задовольнятимуть інформаційні потреби місцевого населення, тим самим підсилюючи роль бібліотек як осередку розвитку громади.

 

2005-2007рр.

Конкурс «LEAP-Connect» та «LEAP-Connect-ІІ»

Фінансування цих проектів дало змогу профінансувати  телекомунікаційне з'єднання двох Інтернет-центрів ще на протязі 2 років.

 

 

2003-2005рр.

Конкурс «Інтернет для читачів публічних бібліотек» (LEAP-ІІІ)

З 2001 р. Посольство США в Україні реалізує програму "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)", спрямований на покращення поінформованості громадян України та сприяння демократичним перетворенням. У конкурсі проектів взяли участь  публічні бібліотеки усіх регіонів країни; більш як у 100 з них відкриті Інтернет-центри з безкоштовним для читачів доступом до ресурсів Всесвітньої мережі.

Олександрійська міська централізована бібліотечна система стала переможницею  конкурсу LEAP-ІІІ  у 2003 р. і 7 серпня цього ж року відкрито Молодіжний Інтернет-центр в Юнацькій бібліотеці, обладнаний 5 робочими станціями, принтером, сканером.

В рамках реалізації проекту LEAP-ІІІ, на зекономлені кошти та за рахунок власних надходжень - 20 травня 2005 року було відкрито Дитячий Інтернет-центр в Центральній дитячій бібліотеці ім.Ю.Гагаріна. ДІЦ має 5 робочих станцій з підключенням до всесвітньої мережі, принтер та сканер.

Працівники Інтернет-центрів надають допомогу у пошуках інформації, навчають читачів та своїх колег самостійно користуватися електронними ресурсами, готують списки корисних адрес, запрошують на віртуальні уроки, огляди, подорожі мережею Інтернет.

 

2001-2010рр.

«Мережа громадянської освіти»

В рамках цього проектуу грудні 2001 року при Центральній бібліотеці ім.О.С.Пушкіна булостворено Інформаційно-ресурсний центр. Фінансування центру здійснено за участю Обласної служби з актуальних питань жіноцтва (ОЖІС) та Національного Фонду демократії (США). 

 

Проекти, за якими працював ІРЦ: 

2001 – 2002 рр. - "Мережа громадянської освіти"

2002 – 2003 рр. - "Мережа громадянської освіти - 2"

2003 - 2004 рр. - "Мережа громадянської освіти - 3" (Електронне урядування)

2004 - 2005 рр. - "Мережа громадянської освіти: електронне урядування"

2005 - 2006 рр. - "Мережа громадянської освіти: зміцнюємо демократичні зміни"

2006–2007рр.- "Мережа громадянської освіти: вчимось працювати за новими  законами"

2007 - 2008 рр. - "Мережа громадянської освіти: правова освіта населення"

2008-2009 рр. - "Мережа громадянської освіти: правова освіта молоді"

2009-2010 рр. - "Розвиток і підтримка мережі громадянської освіти в Кіровоградській області".

 

Стратегічні програми розвитку:

 

·         «Програма розвитку публічних бібліотек міста Олександрія на 2017-2021 рр.»;

·         Стратегія розвитку ЦБС на 2017-2021 роки «Бібліотеки міста Олександрії – новий формат громадського простору»;

·         «Програма розвитку книговидання та книгорозповсюдження в м. Олександрія на 2016-2020 роки»;

·         Cтратегічна  програма розвитку центральної бібліотеки ім. О.С.Пушкіна  на 2017 – 2020 рр.,

·         Стратегічна програма розвитку ЦМБД ім. Ю. Гагаріна «Бібліомістечко – дитячий простір» на 2017 – 2020рр.

 

Власні цільові комплексні програми бібліотек:

 

·      «Мій край – моя історія жива» - програма ЦБ ім. О. Пушкіна на 2017 – 2021рр.;

·      «Вік – життю не завада» -  програма ЦБ ім. О. Пушкіна на 2017-2021рр.;

·      «Європа в моєму регіоні» -  програма ЦБ ім. О. Пушкіна на  2017-2018рр.;

·      «Надаємо крила» - цільова програма ЦМБД ім. Ю. Гагаріна на 2014 – 2018рр.;

·      «Бібліомістечко - дитячий простір» - стратегічна програма розвитку ЦМБД ім. Ю. Гагаріна на 2017 – 2020рр.;

·      «Я - громадянин, я - патріот, я - житель свого міста» - цільова програма ЦМБД ім. Ю. Гагаріна на 2015 – 2018рр.;

·      «Літні промінці на книжковій сторінці» -  програма літнього читання  ЦМБД ім. Ю. Гагаріна (літо 2018 р.);

·      «Я - українець» - цільова комплексна програма бібліотеки для юнацтва на 2015-2020 рр.;

·      «Академія лідерства» - цільова комплексна програма бібліотеки для юнацтва на 2018-2020 рр. для учасників «Школи лідерів», що діє згідно грантового проекту «Добродій»;

·      «English for babies» - цільова комплексна програма бібліотеки для юнацтва на 2018-2020 рр. для відвідувачів школи «Англійська з пелюшок»;

·      «Сезонний library-фьюжн» - цільова комплексна програма бібліотеки-філії №8 для юнацтва на 2015-2020 рр.